Court Logo Court Logo
Arizona Superior Court in Pima County
arizona-superior-court-in-pima-county

Bench Assignments

Caseload Reassignments, Effective April 1, 2021
 

Civil cases assigned to Judge Miller have been reassigned to Judge Sklar
Civil cases assigned to Judge Tang are reassigned to Judge Cohen
Criminal cases assigned to Judge Aragon and Judge Liwski are reassigned to Judge Griffin
Civil cases assigned to Judge Griffin will be reassigned to temporary division “Interim Division 1”

 
List of Judicial Officers Grouped by Bench Assignments

Superior Court

Division
Judicial Officer
Phone
5
Kyle Bryson
(520) 724-4215
22
Jeffrey T. Bergin
(520) 724-3527

Civil

Division
Judicial Officer
Phone
16
D. Douglas Metcalf
(520) 724-3708
22
Jeffrey T. Bergin
(520) 724-3527
7
Gary Cohen
(520) 724-9417
8
Richard Gordon
(520) 724-9889
26
Kellie L. Johnson
(520) 724-2966
25
Jeffrey L. Sklar
(520) 724-8434
TO
Lee Ann Roads
(520) 724-4370

Criminal

Division
Judicial Officer
Phone
6
Danelle Liwski
(520) 724-3686
14
Renee Bennett
(520) 724-3567
12
Deborah Bernini
(520) 724-3113
27
Christopher Browning
(520) 724-3875
9
Michael J. Butler
(520) 724-2204
15
Javier Chon-Lopez
(520) 724-3620
1
Brenden J. Griffin
(520) 724-3906
10
James E. Marner
(520) 724-9055
17
Catherine Woods
(520) 724-9897
SR
Howard Fell
(520) 724-4250
VE
Teresa Godoy
(520) 724-3242
LF
Kimberly H. Ortiz
(520) 724-3932
TO
Lee Ann Roads
(520) 724-4370

Family Law

Division
Judicial Officer
Phone
23
Greg Sakall
(520) 724-8301
02
J. Alan Goodwin
(520) 724-8169
21
Cynthia T. Kuhn
(520) 724-9901
11
Wayne E. Yehling
(520) 724-9894
58/I
John J. Assini
(520) 724-8594
60/K
Randi L. Burnett
(520) 724-8005
54/L
Dean Christoffel
(520) 724-3136
56/G
Patricia Green
(520) 724-8176
53/D
Jennifer Langford
(520) 724-9891
63/E
Lisa Schriner Lewis
(520) 724-8045
67/R
Cathleen Linn
(520) 724-7684
50/A
Deborah Pratte
(520) 724-9376
62/N
Gilbert Rosales Jr.
(520) 724-2997
65/P
Helena Seymour
(520) 724-3645

Juvenile

Division
Judicial Officer
Phone
13
Peter Hochuli
(520) 724-2726
19
Kathleen Quigley
(520) 724-4485
30
Lisa Abrams
(520) 724-3630
4
Janet C. Bostwick
(520) 724-8690
29
Scott McDonald
(520) 724-4764
18
Casey F. McGinley
(520) 724-3667
20
Laurie B. San Angelo
(520) 724-3385
24
Joan Wagener
(520) 724-9910
55/F
Lisa Bibbens
(520) 724-8481
66/Q
Jane Butler
(520) 724-4416
61/M
Jennifer Espino
(520) 724-2502
59/J
Geoffrey Ferlan
(520) 724-4472
57/H
Lori Jones
(520) 724-3625
51/C
Ken Sanders
(520) 724-3115

Probate

Division
Judicial Officer
Phone
3
Kenneth Lee
(520) 724-8531
64/O
Julia Connors
(520) 724-4512
52/B
Alyce Pennington
(520) 724-4210